Tona

Portal o transporcie, logistyce, przemyśle i budownictwie

wozidła przegubowe
Maszyny budowlane

Wozidła przegubowe – zbiór najważniejszych informacji

Wozidło przegubowe to specyficzny rodzaj wywrotki. Jest to pojazd stosowany podczas wykonywania rozmaitych prac budowlanych i nie tylko. Zapewnia on komfort zbliżony do samochodu. Nowoczesne modele są proste i bezproblemowe w obsłudze, co zwiększa tempo realizacji czynności roboczych. Za pomocą wozidła można w niemal dowolne miejsce przewieźć dużą ilość materiałów sypkich. Unikatowa konstrukcja sprawia, że pojazd może pracować nawet w ciężkich warunkach otoczenia. Nie ma tutaj znaczenia rodzaj i ukształtowanie podłoża.

Ogólna charakterystyka

Wozidła posiadają konstrukcję w pełni przystosowaną do trudnych warunków otoczenia. To znakomita alternatywa dla tradycyjnych maszyn budowlanych, czy też samochodów ciężarowych. Opisywany rodzaj pojazdu poradzi sobie nawet z największymi nierównościami terenu. Warto wspomnieć, że wozidła występują w wielu rozmaitych rozmiarach, a wybór uzależniony jest wyłącznie od indywidualnych potrzeb. Wszystko zależy od tego, jak duża ilość materiału będzie przewożona. Wozidła przegubowe wykonywane są z solidnych i odpornych na zniszczenia materiałów. Są one masywne i ciężkie, co przekłada się na większą stabilność podczas przemieszczania się. Ponadprzeciętna wytrzymałość zmniejsza ryzyko awarii, czy też uszkodzenia. Wszystko to przekłada się na bezpieczeństwo oraz komfort operatora. Kierowanie pojazdem nie jest zbyt trudne. Poradzi sobie z tym każda osoba, która obsługiwała podstawowe maszyny budowlane np. koparkę.

Rodzaje wozideł

Wozidła można podzielić na kołowe oraz gęsienicowe. Wybów zależy od oczekiwanej wydajności oraz niezawodności. Wozidła kołowe to zwykle pojazdy o sporych rozmiarach. Są one wyjątkowo funkcjonalne, a zarazem uniwersalne. Pozwalają na większy załadunek materiałów, co przekłada się na wyższą opłacalność użytkowania. Mogą być one wykorzystywane niezależnie od warunków otoczenia, co stanowi niewątpliwy plus. Modele kołowe płynnie poruszają się po każdym terenie. Trzeba jednak liczyć się z tym, że potężniejsza maszyna jest droższa w zakupie oraz utrzymaniu. To dobry wybór dla firm, które często i intensywnie użytkują pojazd tego typu. Wozidła gąsienicowe występują zwykle w małych i średnich rozmiarach. Są one nieco tańsze w zakupie. Zapewnią niekłopotliwą obsługę. Ze względu na konstrukcję nie mogą być one jednak wykorzystywane o każdej porze roku.

Zastosowanie wozideł przegubowych

Wozidła przegubowe stosowane są zwykle podczas różnorodnych prac budowlanych. Wywrotki sprawdzają się w przypadku przewozu rozmaitych materiałów sypkich. Jest to świetna alternatywa dla standardowych pojazdów, które przystosowane są do równych i twardych gruntów. Wozidła nie zapadają się w ziemi pod wpływem obciążenie. Zapewniają wyższą swobodę pracy. Sprawdzają się w przypadku wąskich przejazdów. Zwykle wykorzystuje się podczas prac wydobywczych np. w kopalniach piasku i innych surowców. Coraz chętniej stosuje się je również w górnictwie podziemnym, kamieniołomach, czy też żwirowniach. Mnogość modeli zwiększa zakres zastosowań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *