Tona

Portal o transporcie, logistyce, przemyśle i budownictwie

Maszyny do wyburzeń
Maszyny budowlane

Maszyny do wyburzeń

Maszyny do wyburzeń to zbiorcza nazwa urządzeń niezbędnych przy wyburzaniu różnego rodzaju obiektów budowlanych. Nie da się ukryć, że praca bez nich byłaby niezwykle trudna i uciążliwa. Co wchodzi w skład maszyn do wyburzeń i czym się one charakteryzują?

Koparki wyburzeniowe

Koparki wyburzenioweW pierwszej kolejności należy wspomnieć o koparkach wyburzeniowych. To profesjonalny sprzęt, zaprojektowany i wyprodukowany z myślą o najcięższych wyburzeniach. Co charakterystyczne, koparki wyburzeniowe to maszyny wielozadaniowe o niezwykłej wydajności. Dzięki wytrzymałej konstrukcji koparki te posiadają możliwość sięgnięcia kilkadziesiąt metrów w górę oraz kilkanaście metrów w dół (zasięg kopania oscyluje w okolicach 7-12 metrów). Duża masa robocza urządzenia (średnia waga wynosi około 30-40 ton) zapewnia stabilną i bezpieczną pracę. Ponadto, nowoczesne koparki wyburzeniowe charakteryzują się możliwością zastosowania różnych szczęk wyburzeniowych, dzięki czemu praca podczas rozbiórki będzie odpowiednio realizowana. Wiele z tych urządzeń wyposażonych zostało w odpowiedniego rodzaju chwytaki, które pozwolą na bezpośrednie dokonanie segregacji wydobytego urobku. Obecnie stosowane rozwiązania pozwalają również na wygodną i komfortową pracę operatora w kabinie koparki. Bogate oprogramowanie maszyn przekłada się na zaawansowane możliwości personalizacji obsługi urządzenia m.in. poprzez określenie maksymalnie wykorzystywanej mocy urządzenia.

Urządzenia gąsienicowe

Ważnymi maszynami stosowanymi do wyburzeń są urządzenia gąsienicowe. Cechą charakterystyczną tych urządzeń jest ich masa, która może wynosić nawet kilkadziesiąt ton, oraz moc układu napędowego. Możliwość optymalnej konfiguracji przekłada się na zapewnienie satysfakcjonującej wydajności. Dzięki zastosowanemu napędowi gąsienicowemu, urządzenia te sprawdzą się na terenach nierównych, piaszczystych oraz podmokłych. Ogromną zaletą urządzeń gąsienicowych jest ich wszechstronność, którą zapewnia powszechny już system szybkozłącza. System ten umożliwia wykorzystanie maszyny nie tylko do prac stricto rozbiórkowych, lecz także jako urządzenia służącego do np. załadunku gruzu.

Młoty hydrauliczne

Młoty hydrauliczneDo kategorii maszyn wyburzeniowych zalicza się również młoty hydrauliczne, które traktowane są jako osprzęt współpracujący z pozostałymi maszynami do wyburzeń. Ich głównym zadaniem jest odpowiednie rozdrobnienie elementów, wykuwanie oraz usuwanie zbędnych materiałów pozostałych na placu rozbiórki. Młoty hydrauliczne mogą być zarówno ręczne, jak i dołączane do pozostałych maszyn do wyburzania. W zależności od doboru urządzenia, różnią się one zakresem zastosowania, acz mimo to uznawane są za jedne z najbardziej wszechstronnych urządzeń wyburzeniowych.

Nożyce wyburzeniowe

Co więcej, na rynku znaleźć można tzw. nożyce wyburzeniowe, które dzięki ruchomym szczękom zapewniają stałą siłę kruszącą w trakcie trwania cyklu. Posiadają one najczęściej napęd hydrauliczny, zaś maksymalna siła tnąca – w zależności od modelu – wynosi najczęściej od 225 do 664 t, zaś siła krusząca na zębach – od 57 t do nawet 156 t. Nożyce te charakteryzują się wytrzymałymi elementami tnąco-kruszącymi, dzięki czemu sprawdzą się przy rozdrabnianiu betonu i żelbetonu. Znajdą one zastosowanie nie tylko przy pracach wyburzeniowych obiektów budowlanych, lecz także przy sortowaniu materiałów oraz cięciu profili stalowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *