Tona

Portal o transporcie, logistyce, przemyśle i budownictwie

Dom i wnętrza

Armatura łazienkowa – na to warto zwrócić uwagę przy zakupie

Planujesz remont łazienki? Pamiętaj, że nie tylko płytki, czy wyposażenie mają znaczenie. Aby móc cieszyć się praktyczną przestrzenią, dobrze jest pochylić się także nad wyborem odpowiedniej armatury, która nie tylko będzie się efektownie prezentować, ale także posłuży na długie lata. Zobacz, czym warto się kierować przy wyborze – zapraszamy!

Idealna bateria umywalkowa

Wybierając baterię, dobrze jest wiedzieć, do jakiej umywalki ma być dopasowana. Wyróżnić można propozycje ścienne, stojące, a nawet obrotowe. Spore znaczenie mają wysokość wylewki, czy sam sposób montażu. Nie każdy model pasujący do klasycznej, wiszącej umywalki, czy propozycji wpuszczanej w szafkę, będzie odpowiedni do umywalek nablatowych i odwrotnie.

Dobrej jakości bateria nie powinna być zbyt lekka – części sporo ważą! Jeśli mamy taką możliwość, sprawdźmy materiał, z którego nie tylko została wykonana wylewka, ale także wszelkie uchwyty, osłony, przyłącza, czy nakrętki. Funkcjonalność baterii przejawia się w tym, jak będzie zachowywać się pewnym czasie użytkowania. Wykonana z wysokiej jakości materiałów głowica będzie dozować wodę we właściwy sposób i działać płynnie, nawet podczas intensywnej eksploatacji.

Materiałem, który warto brać pod uwagę podczas zakupu, jest mosiądz, który nie dość, że prezentuje się niezwykle efektownie, to dodatkowo jest materiałem o wysokiej odporności na uszkodzenia. Sporym zainteresowaniem cieszy się także armatura łazienkowa wykonana z chromu, która wyróżnia się elegancją i nowoczesnością. Wśród licznych propozycji na szczególną uwagę zasługują propozycje satynowe, które sprawdzą się w przypadku minimalistycznych wnętrz lub też baterie barwione na popularne kolory, takie jak biel, czy czerń.

Wszystko do prysznica

Zakup zestawu prysznicowego to kolejne nie lada wyzwanie. Dobrze, gdy całość jest dopasowana do pozostałej armatury obecnej w pomieszczeniu. Sporym zainteresowaniem cieszą się panele prysznicowe lub propozycje zakończone funkcjonalną deszczownicą. W nowoczesnych aranżacjach znaleźć można także niezwykle efektowne wodospady, które nierzadko wyposażone są w systemy masażu, sprzyjające relaksowi. To idealne akcesoria do niezwykle modnych pryszniców typu walk in, które zachwycają lekkością i nowatorskim podejściem.

Nowoczesna armatura łazienkowa to jednak nie tylko efektowne wizualnie gadżety. To rozwiązania, które ułatwiają użytkownikom codzienne czynności. Należą do nich nowatorskie baterie termostatyczne, które pomagają ustawić stałą temperaturę wody, czy wykorzystanie systemów takich jak anti calc, dzięki któremu kamień nie osadza się na słuchawce ani na panelu prysznicowym.