Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Zewnętrzne okiennice drewniane – co jest teraz modne w Polsce?

12 czerwca 2023 Zewnętrzne okiennice drewniane


Okiennice okienne przez długi czas traktowane były jako nieco niemodny element elewacji, charakterystyczny dla starszego budownictwa drewnianego. Dziś już ozdobne okiennice zewnętrzne wracają do łask. Poza funkcją estetyczną, niezwykle ceni się udogodnienia, jakie dają. Zabezpieczają przed nadmiarem słońca, chronią przed wichurami i wychładzaniem w czasie zimy, a gdy chcemy zaciemnić pomieszczenie, zadziałają zdecydowanie lepiej niż zasłony.

Okiennice nowoczesne i tradycyjne

Nowoczesne okiennice można znaleźć nie tylko w domach drewnianych z bali, ale także w nowoczesnych bryłach z betonu, szkła i stali. Zdecydowanie dodają szyku, gdy chcemy uzyskać grodzisko w stylu tradycyjnym, ale też mogą niesamowicie ozdobić elewację budynku minimalistycznego, utrzymanego w stylu stricte nowoczesnym. Są nieocenione, gdy chcemy zbudować dom w stylu dworkowym lub gdy stary dworek właśnie remontujemy. Nieco rzadziej spotykane są w projektach domów w stylu greckim i włoskim. W domach stylizowanych na greckie i włoskie okiennice są wręcz koniecznością. Muszą być żaluzjowe, najlepiej gdy są kremowe, niebieskie lub bladozielone. Tego typu egzotyczne modele są jednak w Polsce nadal rzadko spotykaną ciekawostką, niż modą. Co jest więc modne, gdy chodzi o okna Grodzisk wielkopolski ? Oczywiście shuttersy! Szczególnie te białe. Uwielbiamy je montować nie tylko na elewację, ale również do naszych wnętrz. Działają wtedy jak porządne, zabudowane żaluzje.

Shuttersy jako okiennice zewnętrzne

Dlaczego shuttersy są tak lubiane? Przede wszystkim, wyglądają bardzo przytulnie, w miarę nowocześnie, ale też schludnie. W ich konstrukcji niewidoczne są zawiasy (zostają ukryte). Okiennice Zewnętrzne Grodzisk Wielkopolski tego typu są bardzo stylowe, ale też funkcjonalne. Ochraniają przed opadami deszczu i śniegu oraz przed wiatrem, a także ograniczają dopływ hałasu z zewnątrz. Okiennice zewnętrzne shutters dają możliwość bardzo elastycznego zarządzania światłem, jakie przez nie przenika. Lamele, z których składają się takie okiennice można regulować dowolnie, ustawiając je w dowolnej pozycji. Gdy zajdzie taka potrzeba, okiennice tego typu można też całkowicie otworzyć. Okiennice zewnętrzne shutters wykonuje się na miarę. Można stworzyć je z drewna (w droższej wersji) lub z plastiku. Steruje się je za pomocą specjalnej listwy regulacyjnej lub przez drążek do sterowania. Okiennicami zewnętrznymi typ shutters można zabudować okna o każdym, nawet najbardziej nietypowym kształcie, takim jak okrąg, czy trapez lub trójkąt. 

Redakcja Tona.pl

Jesteśmy zespołem specjalistów do sprawy budowlanych i przemysłowych. W naszych artykułach znajdziesz wiele informacji na temat budownictwa, aranżacji wnętrz, transportu i technicznych aspektów pracy. Sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak się pozbyć muszek owocówek?
Domowe sposoby na wypadanie włosów
Domowe sposoby na wybielenie zębów

Jesteś zainteresowany reklamą?