Strona główna
Przemysł
Tutaj jesteś

Zastosowanie i właściwości przemysłowych kabli LGS

23 lutego 2023 lgs

Kable lgs są takim typem przewodów, który ma szerokie zastosowanie i dzięki temu w wypadku praktycznie każdej instalacji sprawdzają się tak samo dobrze. Musimy jednakże mieć na uwadze, iż będzie tak wyłącznie wówczas, kiedy wybierzemy przewody wysokiej jakości, co potwierdza dopuszczenia i certyfikaty. Nie powinniśmy kupować kabli o niewiadomym pochodzeniu. Jakie powinny być zatem kable lgs? 

Charakterystyka kabli lgs

Kable lgs są rodzajem jednożyłowych i odpornych na uszkodzenia przewodów z uwagi na ich silikonową otoczkę. Można zatem liczyć na to, iż sprawdzą się wszędzie tam, gdzie panuje niska temperatura, albo przeciwnie bardzo wysoka. Okazują się zatem idealnym rozwiązaniem w instalacjach elektrycznych firm przemysłowych, zajmujących się produkcją masową i wszędzie tam, gdzie instalacja zmuszona jest do intensywnej pracy i ciągłego ruchu. 

Kable lgs są odporne na uszkodzenia i mają certyfikaty potwierdzające brak rozprzestrzeniania się iskier w czasie awarii. Jednakże nawet wysokiej jakości kable wymagają dokładności, jeżeli chodzi o właściwe podłączenie ich do całości instalacji. Jest to niezwykle istotne, gdyż stanowi gwarancję bezpieczeństwa. 

Gdzie znajdą zastosowanie kable lgs? 

Kable lgs wykorzystywane są w licznych gałęziach przemysłu. Z uwagi na fakt, iż mają one wysoką wytrzymałość na oddziaływanie niskiej oraz wysokiej temperatury, są odpowiednie do pracy w skrajnych warunkach termicznych. 

Ponadto odznaczają się zwiększoną odpornością na szkodliwe oddziaływanie chemicznych substancji, jak również wody, ozonu czy tlenu. To dlatego z powodzeniem używa się ich w kolejnictwie, stocznictwie, lotnictwie, jak również w cementowniach, elektrowniach, rozdzielniach oraz hutach. 

Kable lgs znajdą zastosowanie także w instalacjach sygnalizacyjnych. Jest to możliwe dzięki ich podwyższonym właściwościom ogniotrwałym i posiadaniu odpowiednich certyfikatów w tymże zakresie, zgodnie z przyjętymi normami Unii Europejskiej. Poddaje się je specjalistycznym próbom palności, bada się również ich reakcje na ogień. Odznaczają się wysoką temperaturą zapłonu, zatem w czasie bezpośredniego narażenia ich na ogień, nie będą rozprzestrzeniały ognia. Z tego względu sprawdzą się idealnie w instalacjach alarmowych oraz przeciwpożarowych, jak również w systemach HVAC i układach w zasilaniu awaryjnym.

Należy także wspomnieć o zastosowaniu kabli lgs w produkcji urządzeń. Dzięki zastosowaniu w nich żyły o budowie wielodrutowej, odznaczają się jedną z najwyższych, piątą klasą giętkości. Są wysoce elastyczne, a dzięki temu łatwe i bezproblemowe w montażu. Wysoka klasa giętkości pozwala na zginanie ich nawet pod kątem prostym, bez obawy o ewentualne uszkodzenie. Dzięki czemu wykorzystuje się je często w pracujących intensywnie instalacjach, które są w nieprzerwanym ruchu, np. w systemach wentylacji i klimatyzacji. 

Redakcja Tona.pl

Jesteśmy zespołem specjalistów do sprawy budowlanych i przemysłowych. W naszych artykułach znajdziesz wiele informacji na temat budownictwa, aranżacji wnętrz, transportu i technicznych aspektów pracy. Sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

dlaczego warto wybrać rusztowania Faraone
Zalety zastosowania rusztowań Faraone w budownictwie
Przemysł wydobywczy - jakie surowce się w nim znajdują?

Jesteś zainteresowany reklamą?