Tona

Portal o transporcie, logistyce, przemyśle i budownictwie

Wypożyczalnia dźwigów budowlanych
Transport

Wypożyczalnia dźwigów budowlanych

Dla przeciętnego człowieka dźwig budowlany zawsze jest po prostu dźwigiem. Niejeden nie potrafi nawet powiedzieć, jak on w ogóle wygląda. Inne zdanie na ten temat mają specjaliści od branży budowlanej. Potrafią dostrzec olbrzymią ilość różnic występujących między pojazdami należącymi w teorii do tej samej grupy. Bo w żadnym wypadku nie są one takie same. Nie różnią się też wyłącznie kolorem, który dla ekspertów nie ma kompletnie żadnego znaczenia. Priorytetem stają się dla nich głównie parametry techniczne pojazdów, czyli m.in. ich waga, rozmiar, możliwości prędkościowe czy maksymalne obciążenie.

Wypożyczalnia dźwigów budowlanych

Wypożyczalnia dźwigów budowlanychMało która firma budowlana posiada swoje własne dźwigi budowlane. Nie są one bowiem użytkowane zbyt często. To pojazdy do zadań specjalnych, które firmom przydają się przeciętnie raz czy maksymalnie kilka razy do roku. Inwestycja w nie byłaby więc kiepskim posunięciem, ponieważ przez nią firma straciłaby olbrzymią ilość pieniędzy, a wydatki nigdy by się nie skończyły. Posiadane pojazdy trzeba przecież regularnie serwisować, naprawiać i uiszczać opłaty za możliwość użytkowania ich podczas robót budowlanych. Dużo tańszym wyjściem z sytuacji jest wypożyczanie dźwigów budowlanych. Tak naprawdę każdy – czy to doświadczony przedsiębiorca, czy to prywatnie działający budowlaniec – może je w każdej chwili wynająć, o ile tylko wie, czego szuka i czego potrzebuje. No właśnie, zatem jak wybrać dla siebie i biznesu ten idealny dźwig budowlany? Jakimi cechami powinien się on wyróżniać, by można go było uznać za coś wartościowego i praktycznego?

Rodzaje dźwigów budowlanych

Na ten moment grupę dźwigów budowlanych tworzą dwa odmienne rodzaje produktów. Pierwszymi są klasyczne żurawie, czyli najczęściej kupowane dźwigi, drugimi – pojazdy mobilne, zdecydowanie bardziej nowoczesne. A które są lepsze? To już zależy, bo oba typy pojazdów mogą bardzo dobrze się sprawdzać, gdyż ich odmienne sposoby działania odnajdują się po prostu w innych okolicznościach. Potencjalny najemca pojazdu sam musi odpowiednio nakreślić zastosowanie dla swojego nowego dźwigu. W zależności od tego, jakie prace zechce realizować z jego pomocą, wybierze dla siebie inny rodzaj pojazdu. Standardowe żurawie na pewno są tańsze od dźwigów mobilnych. Bywają też od nich bardziej uniwersalne, ale za to sprawiają problemy przy przewożeniu. Należy je jakoś przenosić z miejsca na miejsce, wykładając kolejne pieniądze na skomplikowany transport. Mobilne dźwigi różnią się więc od nich swoją konstrukcją. Zaprojektowano je w taki sposób, aby każdy ich użytkownik mógł w łatwy sposób nimi manewrować i zawsze bezproblemowo zmieniać ich miejsce położenia.

Podsumowując – w większości przypadków lepszym wyjściem będzie zdecydowanie się na wynajem mobilnych dźwigów budowlanych. Na pewno są bardziej ekonomiczne. Mimo iż samo ich wypożyczenie nie jest tanią usługą, to jednak pieniądze oszczędza się na transporcie pojazdów. Mobilnych dźwigów nie trzeba specjalnie przewozić. Łatwiej się je również rozkłada, co skraca czas pracy – a czas to przecież pieniądz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *