Strona główna
Budownictwo
Tutaj jesteś

Wykorzystanie maszyn JCB w przemyśle drzewnym i tartakach

25 lutego 2020

Przemysł drzewny wymaga wykorzystania różnego rodzaju ciężkich maszyn zarówno do transportu, jak i obróbki drewna. Są to czynności takie jak karczowanie, cięcie drzew oraz przewóz drewna do tartaku. Na współczesnym rynku można znaleźć wiele maszyn przeznaczonych do takich prac. Warto jednak pamiętać, że praca z drewnem nie należy do najłatwiejszych, dlatego warto wybierać jedynie maszyny wysokiej jakości, sprawdzone pod kątem bezpieczeństwa, a także wydajności w różnych warunkach terenowych.

Przemysł drzewny wymaga wykorzystania różnego rodzaju ciężkich maszyn zarówno do transportu, jak i obróbki drewna. Są to czynności takie jak karczowanie, cięcie drzew oraz przewóz drewna do tartaku. Na współczesnym rynku można znaleźć wiele maszyn przeznaczonych do takich prac. Warto jednak pamiętać, że praca z drewnem nie należy do najłatwiejszych, dlatego warto wybierać jedynie maszyny wysokiej jakości, sprawdzone pod kątem bezpieczeństwa, a także wydajności w różnych warunkach terenowych. W poniższym artykule przedstawimy główne informacje na temat wykorzystania maszyn renomowanego producenta JCB w przemyśle drzewnym i tartakach.

Jaką maszynę wybrać do pracy w lesie?

Ze względu na trudne warunki leśne, wybór maszyny do prac z drewnem powinien być dobrze przemyślany. Przede wszystkim należy poznać podział tych urządzeń. Maszyny leśne można podzielić na dwie grupy. Pierwsza grupa skupia maszyny wykorzystywane do zadań technologicznych, takich jak ścinka, okrzesywanie oraz przycinka. Druga natomiast bierze udział w operacjach transportowych, a więc przy zrywce drewna i wywiezieniu go z lasu. Harwestery są maszynami ścinkowo-układającymi. Czynności przez nie wykonywane to ścinanie drzew, okrzesanie ich z gałęzi i układanie w odpowiedni sposób. Forwardery to maszyny połączone przegubowo z wózkiem jezdnym, służące do zrywki nasiębiernej. Posiadają one żurawia i chwytak do drewna, służą do zrywki, podwożenia i przewożenia drewna. Jeśli chodzi o przeładunek drewna, to świetnie sprawdzą się maszyny JCB, takie jak ładowarki teleskopowe i terenowe wózki widłowe. Są to nowoczesne pojazdy, które posiadają ergonomiczne panele sterowania, a także dodatkowe wyposażenie, ułatwiające pracę operatorowi.

Nowoczesne maszyny JCB do przemysłu drzewnego i tartaków

Współczesne maszyny do przemysłu drzewnego charakteryzują się przede wszystkim niezawodnością i dużą mocą, dzięki czemu można wykorzystywać je nawet w dużych tartakach. Oczywiście w zależności od potrzeb, należy dobrać taki pojazd, którym będzie można wykonywać pracę w ekonomiczny sposób. Przykładem są tutaj terenowe wózki widłowe – niezawodne, uniwersalne, a także łatwe w użyciu. Są idealne dla praktycznie dowolnego środowiska związanego z transportem. Szeroką ofertę tych maszyn można znaleźć na https://www.interhandler.pl/. Tego rodzaju podnośniki cechują się także dużą mobilnością i wyjątkową wydajnością podczas pracy w miejscach w których podłoże nie jest równe.

Zarówno podczas prac w lesie, jak i w tartaku niezbędne są odpowiednie maszyny, umożliwiające efektywną pracę. Przy wyborze tego rodzaju urządzeń, warto pamiętać także o wyposażeniu, takim jak np. oświetlenie do maszyn. Dzięki niemu praca będzie mogła być wykonywana zarówno w dzień, jak i w nocy.

Jak zrobić daszek nad drzwiami?

Redakcja Tona.pl

Jesteśmy zespołem specjalistów do sprawy budowlanych i przemysłowych. W naszych artykułach znajdziesz wiele informacji na temat budownictwa, aranżacji wnętrz, transportu i technicznych aspektów pracy. Sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Kiedy zaczyna się sezon grzewczy?
Jak urządzić małe mieszkanie do 30 m2?
Co robić gdy kaloryfer nie grzeje a jest odpowietrzony?

Jesteś zainteresowany reklamą?