Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Wybór podkładu pod panele

9 października 2019 Wybór podkładu pod panele

Przed montażem podłogi z paneli konieczne jest ułożenie podkładu dobrej jakości na podłożu. Zwykle jest on wykonany z pianki, gąbki gumowej, filcu lub korka. Sklep remontowo-budowlany Bricoman ma w ofercie duży wybór podkładów, izolacji i akcesoriów dodatkowych do położenia paneli dostępnych tutaj: https://www.bricoman.pl/drzwi-okna-stolarka/listwy-przypodlogowe-podklady-i-akcesoria-do-podlog/podklady-i-izolacja-pod-podlogi. Oprócz faktu, że podkład podłogowy poprawi jego ostateczny wygląd i jakość, istnieje wiele innych powodów, dla których nie można go uniknąć. Jest to:

  • niedoskonałości podłoża,
  • redukcja hałasu,
  • izolacja cieplna,
  • amortyzacja.

Ponieważ na rynku istnieje wiele różnych rodzajów i grubości podkładów, skąd będziesz wiedzieć, który z nich jest dla Ciebie najbardziej odpowiedni?

Czynniki, które należy wziąć pod uwagę, przy wyborze podkładu do paneli:

Zasadniczo większość rodzajów podkładów nadaje się do paneli, ponieważ przeważnie są one montowane jako podłoga pływająca, bez potrzeby mocowania za pomocą gwoździ, klejów lub zszywek. Dwa najważniejsze czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze podkładu do paneli, to rodzaj podłoża w pomieszczeniu, w którym podłoga zostanie zamontowana, oraz rodzaj izolacji, którą chcesz mu zapewnić. Zazwyczaj podłoże składa się z betonowej lub drewnianej podstawy podłogowej. W zależności od tych dwóch czynników dostępne są różne opcje dostosowane do Twoich potrzeb.

Podkład nad betonowym podłożem:

Jeśli twoje podłoże jest wykonane z betonu, konieczne jest zastosowanie podkładu odpornego na wilgoć (bariera parowa). „Podkład przeciwwilgociowy ” będzie najlepszą opcją na tę okazję, ponieważ zapewni najwyższą ochronę przed wilgocią pochodzącą z betonowego podłoża na podłogę laminowaną. Ten rodzaj podkładu zapewni, że panele nie puchną i nie ulegną uszkodzeniu przez pleśń, gdy wilgoć wyparuje, a ty możesz nawet użyć jej w projektach piwnicznych.

Alternatywnie możesz użyć podkładu z pianki poliuretanowej, ale wtedy konieczne będzie dodanie membrany przeciwwilgociowej. Może to być w postaci arkuszy lub dwuczęściowej membrany przeciwwilgociowej, która jest ciekłą żywicą, która uszczelnia betonowe podłoże.

Uwaga: Te opcje są odpowiednie dla obszarów o wysokim poziomie wilgotności, takich jak łazienki lub piwnice.

Podkład nad drewnianym podłożem:

Jeśli twoje podłoże jest wykonane z drewna i chcesz stworzyć spokojne otoczenie w pomieszczeniu, w którym montujesz panele (na przykład w biurze), lub mieszkasz w mieszkaniu, najlepszym rozwiązaniem byłoby zainwestowanie w podkład dźwiękochłonny. Gumowa podkładka zapewni nie tylko wyjątkowy dźwięk uderzenia i izolację akustyczną w pomieszczeniu, ale także ochroni podłogę laminowaną przed migracją wilgoci z podłoża. Ponadto zapewnia izolację termiczną i wstrząsową.

Rodzaj izolacji

Gdy nienawidzisz zimna i chcesz jak najlepiej się przed nim chronić, utrzymując niskie rachunki za gaz / prąd, najlepszym rozwiązaniem byłoby zainwestowanie w podkład termoizolacyjny. Taki podkład nie tylko zapewni pomieszczeniu izolację termiczną, ale także zmniejszy hałas i sprawi, że chodzenie po podłodze laminowanej będzie przyjemnym doświadczeniem.

Wreszcie dla osób posiadających ogrzewanie podłogowe do wyboru jest odpowiedni podkład podłogowy. Jak rozumiesz, bardzo ważne jest, aby nie wybrać niewłaściwego podkładu podłogowego w tym przypadku, ponieważ może to obniżyć jego wydajność i spowodować przegrzanie systemu. Istnieją podkłady pod panele zaprojektowane specjalnie do stosowania z ogrzewaniem podłogowym.

Redakcja Tona.pl

Jesteśmy zespołem specjalistów do sprawy budowlanych i przemysłowych. W naszych artykułach znajdziesz wiele informacji na temat budownictwa, aranżacji wnętrz, transportu i technicznych aspektów pracy. Sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak się pozbyć muszek owocówek?
Domowe sposoby na wypadanie włosów
Domowe sposoby na wybielenie zębów

Jesteś zainteresowany reklamą?