Tona

Portal o transporcie, logistyce, przemyśle i budownictwie

Dom i wnętrza

Uszczelki gumowe na wymiar – gdzie można je kupić?

Uszczelki z gumy oferowane są w różnych wariantach do wyboru. Co wtedy, gdy żaden z gotowych typów uszczelek nie pasuje do konkretnego zastosowania? Rozwiązaniem jest zakupienie ich w firmie, która projektuje je na wymiar i może wykonać je z materiału wskazanego przez klienta.

Uszkodzona uszczelka gumowa – jak wybrać odpowiednią?

Gdy dochodzi do uszkodzenia uszczelki gumowej, wtedy należy jak najszybciej wymienić ją na nową. Można zrobić to samodzielnie, wybierając odpowiedni typ materiału uszczelniającego.

W sklepach można znaleźć uszczelki gumowe w różnych wariantach. Wybór będzie wymagał wtedy uwzględnienia kształtu i wymiaru uszczelek, ale również należy wziąć pod uwagę jeszcze jeden ważny parametr – rodzaj gumy.

Uszczelki gumowe są produkowane z różnych typów gumy, które różnią się pomiędzy sobą swoimi właściwościami. Dotyczą one między innymi odporności na niskie oraz na wysokie temperatury, na określone czynniki chemiczne czy też na uszkodzenia mechaniczne.

Niektórzy producenci podają, jakie uszczelki powinny być zastosowane w ich produktach. Gdy nie mamy takiej informacji, konieczne może być zmierzenie uszczelki we własnym zakresie, by dobrać nową.

Uszczelki gumowe – gotowe czy wykonane na wymiar?

W sprzedaży można znaleźć uszczelki gumowe w wielu wariantach. Te gotowe są sprzedawane również przez polskie firmy, na przykład przez firmę Gumopolis.

Gotowe uszczelki są stosowane wtedy, gdy można dobrać je do konkretnego miejsca zastosowania. W tym przypadku uszczelka powinna być dokładnie dobrana, ponieważ w przeciwnym przypadku może ona spowodować pojawienie się nieszczelności.

Gdy wśród gotowych uszczelek nie można znaleźć właściwej, można zdecydować się na zamówienie materiału do docięcia na wymiar.

Zdarza się jednak, że ze względu na skomplikowany kształt czy też parametry gumy uszczelki gumowe nie są możliwe do docięcia. Wtedy rozwiązaniem staje się zakupienie uszczelek wykonanych na wymiar.

Kiedy stosuje się uszczelki gumowe na wymiar?

Uszczelki wyprodukowane na wymiar są stosowane zawsze wtedy, gdy spośród gotowych wariantów uszczelek nie można wybrać tej odpowiedniej. Trzeba pamiętać o tym, że czasami wystarczą niewielkie odstępstwa od wymiarów, które mogą przełożyć się na pojawienie się nieszczelności.

Gumowe uszczelki wykonane na wymiar mogą być wtedy odpowiednio dobrane tak, aby można było zapewnić maksymalną szczelność w konkretnej instalacji czy urządzeniu.

Aby zamówić tego typu uszczelki gumowe, duże znaczenie ma wybór odpowiedniej firmy, która wykonuje je na wymiar. Takie usługi zapewnia między innymi wspomniana wcześniej firma Gumopolis, która ma duże doświadczenie w branży i posiada nowoczesne wyposażenie.

Producent uszczelek gumowych może wykonać je specjalnie na zamówienie klienta, aby pasowały one do konkretnego zastosowania nie tylko pod kątem wymiarów, ale również zastosowanych wymiarów.

Jak złożyć zamówienie na uszczelki gumowe?

Żeby kupić uszczelki gumowe na wymiar, duże znaczenie ma przekazanie do klienta odpowiedniego projektu uszczelek. Wybrane firmy wykonują również projekty na zamówienie klienta. Wystarczy wtedy dostarczyć uszczelkę, która ma zostać wyprodukowana, a firma przygotuje jej plan.

Wszelkie uzgodnienia związane z wykonaniem uszczelek gumowych na zamówienie można także przeprowadzić przez internet. Wobec tego osobista wizyta w firmie wykonującej uszczelki nie jest konieczna. Jest to duże udogodnienie, biorąc pod uwagę oszczędność czasu i kosztów. 

Gotowe uszczelki wykonane na wymiar są przekazywane do klienta już w ciągu kilku dni lub w innym wskazanym terminie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *