Tona

Portal o transporcie, logistyce, przemyśle i budownictwie

Salon z aneksem kuchennym
Dom i wnętrza

Salon z aneksem kuchennym – Inspiracje

O ile dom jest duży, bez trudu można zawrzeć w jego układzie wszystkie niezbędne pomieszczenia. Zdecydowanie bardziej problematyczne są mniejsze obiekty – o metrażu wynoszącym mniej niż 100 metrów kwadratowych, czyli najczęściej domy parterowe. Należy umiejętnie pokombinować z ich rozkładem, aby niczego w nich nie brakowało. Świetnym pomysłem może być zatem zespolenie pokoju dziennego z kuchnią, czyli zawarcie aneksu kuchennego bezpośrednio w salonie. To trik stosowany już od lat. Zawsze sprawdza się tak samo dobrze!

Salon z aneksem kuchennym

Zestawienie pomieszczenia kuchennego z tym dziennym szczególnie dobrze odnajdzie się w kawalerkach, mieszkaniach i niewielkich domach parterowych. Każdy metr kwadratowy jest w nich na wagę złota. Każdą aranżację należy sumiennie przemyśleć, aby koniec końców nie obudzić się z ręką w nocniku, dostrzegając, że na zlokalizowanie kuchenki zabrakło już miejsca. Salony wyposażane w aneksy kuchenne w większości przypadków pozostają otwarte, jednak równie dobrze można oddzielić je od innych stref, umieszczając w nich dodatkową wysepkę wyznaczającą granice pomieszczenia. To rozwiązanie jest nie tylko praktyczne, ale też ostatnio bardzo modne. Niektórzy wręcz naumyślnie je wykorzystują, mimo iż posiadają tak duże domy, że spokojnie pomieściliby w nich oddzielne kuchnie i salony. Bo człowiek współczesny chce żyć na co dzień w miejscu stylowym, zgodnym z aktualnymi trendami. A skoro dzisiejsza moda architektoniczna wręcz nakładania do łączenia ze sobą różnych pomieszczeń, warto przyjrzeć się takim rozwiązaniom i zobaczyć, co takiego wpływa na ich wartość.

Salony z aneksami kuchennymi najłatwiej tworzy się w zupełnie nowych domach i mieszkaniach

Salony z aneksami kuchennymi najłatwiej tworzy się w zupełnie nowych domach i mieszkaniachPrzygotowując ich projekty, wystarczy uwzględnić w nich zestawienie tych dwóch odmiennych pomieszczeń. Jeżeli jednak dom został już postawiony na działce, a jego użytkownicy po prostu zmienili swoje plany i dostrzegli, że lepiej sprawdziłby się u nich pokój dzienny z kuchenną wysepką, w każdej chwili mogą przeobrazić swój budynek. Metamorfoza będzie tutaj polegać na wyburzeniu ścianki oddzielającej kuchnię od pokoju dziennego. Można to nawet zrobić samodzielnie. Choć mimo wszystko lepiej poprosić o pomoc fachowych budowlańców, którzy przy okazji sprawdzą, czy usunięcie ściany nie zaburzy konstrukcji obiektu. Jeśli nie – wystarczy przejść do działania. A po wyburzeniu ściany zająć się ujednolicaniem podłogi, by była ona taka sama zarówno dla aneksu kuchennego, jak i pokoju wypoczynkowego. Bardzo dobrze odnajdzie się w tej roli klasyczny parkiet. Wygląda elegancko, a przy tym jest praktyczny, ponieważ łatwo się go czyści i nie trzeba go specjalnie konserwować.

Inspirujących wnętrz pomieszczeń dziennych wyposażanych w dodatkowe aneksy kuchenne zdecydowanie nie brakuje. Czasem, by je znaleźć, wystarczy rozejrzeć się wokół siebie. Spojrzeć czasem na mieszkania sąsiadów czy domy znajomych, a następnie przenieść ich część do własnych pomieszczeń. Bez dobrej inspiracji trudno cokolwiek z działać – nawet jeśli jest się najbardziej kreatywną osobą na ziemi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *