Tona

Portal o transporcie, logistyce, przemyśle i budownictwie

Bosch Rexroth Manflex.eu
Budownictwo

Rexroth pompa dozująca chemię serwis Manflex.eu

Czym jest pompa dozująca chemię oraz jaka jest zasada jej działania? Komu powierzyć naprawę i serwisowanie takiego urządzenia, aby nie żałować?

Pompa dozująca chemię – co to jest?

 

Pompy dozujące inaczej nazywane są dawkownikami. To nic innego jak urządzenia, które mają za zadanie precyzyjnie dozować określone ilości cieczy. Najczęściej za pomocą takiego urządzenia są dozowane środki chemiczne w określonym przedziale czasu. Jak działa takie urządzenie? Pompa dozująca chemię wypiera określoną dawkę cieczy z dopływowego obszaru poprzez wykonanie odpowiedniego ruchu. Ciecz dzięki temu może znaleźć się w odpowiednim miejscu. Takie urządzenia znajdują zastosowanie w bardzo wielu obszarach przemysłu. Do najpopularniejszych funkcji, jakie pełnią pompy dozujące chemię, należy dozowanie detergentów w procesie oczyszczania ścieków, tłoczenie produktów chemicznych o różnym stężeniu, dozowanie w procesie oczyszczania ścieków, a także w procesach produkcyjnych w przemyśle farmaceutycznym oraz kosmetycznym. Można je wykorzystać także w zakładach papierniczych, budowlanych, przemyśle tekstylnym, tworzyw sztucznych, a także spożywczym.

Serwis pomp Manflex.eu

Serwis pomp Bosch Rexroth Manflex.eu to bardzo dobry wybór z kilku względów. Po pierwsze to profesjonaliści, którzy doskonale znają się na wykonywanej pracy, potrafią doradzić, wiedzą, jak naprawić urządzenie. Co więcej, są w stanie odpowiednio je zabezpieczyć przed korozją, co jest równie ważne, jeśli zależy nam na tym, aby sprzęt działał bezawaryjnie przez bardzo długi czas. Serwis Manflex to dobry wybór, bo skupia specjalistów najwyższej klasy, którzy mają szeroką wiedzę oraz duże doświadczenie w branży. Każde zlecenie jest realizowane ekspresowo, jeżeli jest taka potrzeba, wówczas firma oferuje sprzęt zastępczy. Czasami bywa też i tak, że pompa nie nadaje się do naprawy, na przykład przez to, że jest to rozwiązanie bardzo kosztowne, albo jest już mocno wyeksploatowana, wówczas lepszym rozwiązaniem będzie zakup nowego urządzenia. Serwisanci nie tylko pomogą w naprawie, ale będą w stanie także pomóc w doborze nowego urządzenia. Dlaczego warto zdecydować się na współpracę z Manflex. Jest to firma, do której można wysłać pompę lub głowicę za pośrednictwem kuriera. Firma ustala problem, określa czas naprawy, pomaga w doborze najlepszego rozwiązania. Fachowcy doskonale znają ich budowę, wiedzą, jakie elementy należy wymienić, aby pompa pracowała poprawnie. Ponadto Manflex dysponuje wysokiej jakości częściami zamiennymi, które może wymienić od ręki, co bez wątpienia jest dużym plusem.

Dobór pompy dozującej

Jeżeli chodzi o dobór pompy dozującej, to dostępne są jej różne wersje wydajności, można regulować jej maksymalną moc. Najmniej skomplikowana umożliwia regulację częstotliwości oraz zakresu pracy, choć na rynku można znaleźć również modele, w których praca jest sterowana cyfrowo za pomocą potencjometru i sygnałów impulsowych. W ofercie poszczególnych firm można znaleźć również mające za zadanie utrzymanie w instalacji określonych parametrów cieczy. Pompy dozujące można rozróżnić również ze względu na materiał wykonania, co umożliwi jej optymalny dobór. Obecnie wybór pomp dozujących jest bardzo duży, dlatego bez względu na to, jakie mamy potrzeby i oczekiwania, na pewno znajdziemy dokładnie to, czego szukamy. Nie bez znaczenia jest także współpraca z dobrym serwisem, który pomoże w utrzymaniu pompy w dobrym stanie przez bardzo długi czas, dzięki temu będziemy mogli z niej korzystać przez lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.