Tona

Portal o transporcie, logistyce, przemyśle i budownictwie

podnośnik na nadbrzeżu
Maszyny budowlane

Potrzebujesz podnośnika? – Zobacz na co zwrócić uwagę

Podnośniki to urządzenia potrzebne dzisiaj bez mała w zasadzie w każdej firmie. Niemniej jednak jest to urządzenie dość drogie, a ponadto czasem potrzebujemy takich podnośników niejako sezonowo. Wówczas bardziej opłaca się je wynająć. Na co zwrócić uwagę podczas wynajmu podnośnika?

Rodzaj podnośnika

Przede wszystkim musimy wiedzieć, jaki rodzaj podnośnika chcemy wynająć. Generalnie rzecz ujmując, mamy w tym zakresie kilka różnych możliwości. Przede wszystkim mamy podnośniki masztowe. Ich zaletą jest to, że zajmują mało miejsca oraz że platforma się obraca. Z kolei podnośniki nożycowe także nie zajmują za dużo przestrzeni i doskonale radzą sobie w trudniejszych warunkach oraz są bardzo stabilne i bezpieczne, niemniej jednak nie posiadają obrotowej platformy. Zostają nam jeszcze podnośniki teleskopowe poruszające się również tył- przód a nie tylko góra-dół. Dalej są jeszcze podnośniki przegubowe, podobne do teleskopowych, ale posiadające – właśnie dodatkowy przegub, czyli zawias, umożliwiający jeszcze szerszy zakres ruchów.

Koła

Warto również zwrócić uwagę na koła podnośnika. Jeśli będzie on pracował na zewnątrz nie jest to bardzo istotny parametr – wówczas koła powinny być po prostu funkcjonalne i zaopatrzone w oponki, które umożliwią ruch pojazdu w terenie, w tym czasem w trudniejszych warunkach jak np. we żwirze. Niemniej jednak, jeśli podnośnik ma pracować wewnątrz budynku, to w wielu przypadkach powinien posiadać miękkie i białe koła, które nie uszkodzą posadzki.

Udźwig platformy

Oczywiście jest to jeden z ważniejszych parametrów podczas wyboru najlepszego podnośnika. Musimy najpierw w myślach dokładnie rozważyć, czego potrzebujemy, co będzie wnoszone, na jaką wysokość.

Silnik – czas pracy i ekologiczność

Podnośniki generalnie są napędzane silnikiem spalinowym. Tu patrzymy trochę jak w samochodzie – jakie są koszty jego użytkowania, jak długo pracuje na danym paliwie, ile spalin wydala itp. Właśnie warto zwrócić uwagę na aspekt ekologiczny, szczególnie jeśli planujemy używać takiego podnośnika wewnątrz. Nawet jeśli aspekt ochrony środowiska do nas nie przemawia, to pracować w smrodzie i gorszych warunkach chyba nikt nie chce.

Hałas

Skoro jest silnik i maszyna, to jest też pewien poziom hałasu. W związku z tym trzeba również spojrzeć na to, jak wysoki poziom hałasu generuje dany podnośnik, który akurat chcemy zakupić.

Firma wynajmująca

Na sam koniec zostaje nam jeszcze zagadnienie firmy wynajmującej. Otóż warto nie wypożyczać wszystkiego na szybko, lecz na spokojnie zastanowić się, czego dokładnie potrzebujemy. Ponadto naprawdę opłaca się wcześniej poczytać komentarze oraz opinie odnośnie danej firmy. Nie będą one może najbardziej obiektywnym źródłem informacji, niemniej jednak dostarczą nam sporo wiadomości, które mogą nam pomóc przy ocenie firmy. Przede wszystkim warto także zwracać uwagę na to, czy dana firma na pewno posiada dobrej jakości sprzęt i czy wywiązuje się ze swoich zobowiązań oraz – czy posiada pewien serwis albo punkt pomocy, do którego możemy się zwrócić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *