Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Pakowanie produktu – jak być eko i się wyróżnić?

27 czerwca 2022 Pakowanie produktu

Jeśli sprzedajesz przez internet z pewnością zależy ci, by twoje produkty docierały do rąk klientów w nienaruszonym stanie, a odpakowywanie paczki wywoływało same pozytywne emocje. Dziś do zrobienia dobrego wrażenia nie wystarczy już zwykła koperta bąbelkowa.

Rynek oferuje szereg rozwiązań dla biznesów, pozwalających na spersonalizowanie przesyłek, jednak które rozwiązania wybrać i jak wyróżnić się z tłumu? Najskuteczniej wyróżnisz się dobrymi praktykami – postaw na najbardziej pożądane na rynku rozwiązania ekologiczne!

Pudełko kartonowe

Jeśli to tylko możliwe, zamiast owijania produktu folią stretchową lub pakowania go do koperty bąbelkowej, postaw na pudełka kartonowe. Eleganckie i mile widziane przez klientów, są idealnym rozwiązaniem w przypadku wysyłki małych lub średniej wielkości produktów, o niewielkiej wadze.

Do wyboru masz pudełka w różnych wymiarach, z zamknięciem fasonowym lub klapowym. Wielu klientów doceni wygodne i estetyczne kartony fasonowe, oklejone wyłącznie ekologiczną taśmą z nadrukiem protape.pl. Zamknięcie fasonowe wybieraj zwłaszcza w przypadku wysyłek towarów luksusowych.

Biodegradowalne wypełnienie

Aby produkt w paczce był bezpieczny, często konieczne jest wypełnienie wolnej przestrzeni w środku, tak by skutecznie uniemożliwić przemieszczanie się przedmiotów w trakcie podróży. W niektórych przypadkach niezbędne może okazać się owinięcie zabezpieczającym materiałem każdego produktu z osobna.

Szukając wypełnienia również masz do dyspozycji rozwiązania w pełni ekologiczne. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów wypełnień pochodzenia roślinnego, a niektóre z nich są jeszcze atrakcyjniejsze cenowo niż popularne do niedawna worki foliowe, napełnione powietrzem.

Możesz postawić na zajmujące najmniej miejsca w przechowywaniu wypełnienie z papieru pakowego, dodatek rafii lub wioliny, czyli pociętego na drobne paski drewna lub umieścić w paczce skropak – specjalne, niezwykle lekkie „chrupki” ze skrobii. Skropak jest materiałem całkowicie rozpuszczalnym w wodzie, a także w pełni biodegradowalnym, po użyciu może zatem trafić do pojemnika na odpady BIO.

Jeśli wysyłasz delikatne produkty, a samo wypełnienie paczki nie jest wystarczające, zdecyduj się na owinięcie każdego z produktów wioliną lub rafią. Przydatna będzie również taśma z nadrukiem protape.pl.

Papierowa taśma z nadrukiem protape.pl

Na koniec pozostaje wybrać odpowiednią taśmę pakową. Liczy się mocny klej, który będzie dobrym zabezpieczeniem nawet dla najcięższej paczki, możliwość umieszczenia na taśmie logo lub hasła reklamowego firmy, a także istotny dla wielu klientów walor ekologiczny. Przesyłki oklejane taśmą papierową są dziś oceniane wyżej niż te z taśmą foliową.

Ekologiczna taśma z nadrukiem protape.pl nie tylko zabezpieczy paczkę i jej zawartość, ale również spersonalizuje wysyłkę i będzie najlepszą reklamą twojego biznesu. Na taśmie możesz umieścić nazwę, logo lub adres internetowy firmy lub postawić na wywołanie uśmiechu na twarzy klienta i zamówić taśmę z zabawnym cytatem lub miłym powitaniem. Ogranicza cię tylko wyobraźnia!

Jak zrobić daszek nad drzwiami?

Redakcja Tona.pl

Jesteśmy zespołem specjalistów do sprawy budowlanych i przemysłowych. W naszych artykułach znajdziesz wiele informacji na temat budownictwa, aranżacji wnętrz, transportu i technicznych aspektów pracy. Sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak się pozbyć muszek owocówek?
Domowe sposoby na wypadanie włosów
Domowe sposoby na wybielenie zębów

Jesteś zainteresowany reklamą?