Tona

Portal o transporcie, logistyce, przemyśle i budownictwie

Opony ciężarowe
Transport

Opony ciężarowe dla wymagających

Logistyka, transport to tematy z którymi mocno związane są samochody ciężarowe.Z roku na rok przybywa ich coraz to więcej na drogach. Ciężko jadąc autostradą nie zwrócić na nie uwagi. Pojazdy te muszą zapewniać ogromne bezpieczeństwo przewożonemu towarowi, a tym bardziej kierowcy. Istotne jest więc to, aby dobrać jak najlepsze opony, które poradzą sobie z ogromnym obciążeniem i różnymi warunkami.

Gdzie kupić opony ciężarowe?

Opony powinny być zakupione w sprawdzonych źródłach, gdzie mamy pewność, że zostały odpowiednio wyprodukowane i właściwie przechowywane. Jeżeli nie lubisz ryzyka, lepiej zrezygnuj z zakupu używanych. Samochody ciężarowe mają wyższe wymagania niż osobowe pod tym względem. 

Sprawdzoną opcją godną polecenia są opony ciężarowe ze sklepu Hurtopony. Mamy tam do wyboru opony do przejazdów międzynarodowych,regionalnych oraz budowanych. Co najważniejsze, mamy gwarancję producenta. Zapewnią one nam bezpieczeństwo, wytrzymają bardzo długie przebiegi oraz nie będą generować wysokiego zużycia paliwa. Plusem dla kupujących jest również darmowa dostawa przy zakupie minimum 2 sztuk opon.

Parę słów o oponach do naczep

Ze względu na montaż, możemy wyróżnić trzy typy opon. Są to:

  • opony napędowe- na oś napędową
  • opony prowadzące- na oś kierującą
  • opony naczepowe- przeznaczone na naczepę

Przyjrzyjmy się tym ostatnim, czyli czym dokładnie są i do czego służą opony do naczepy.

Odpowiadają one za zmniejszenie oporu toczenia , czyli za redukcję spalania. Jeżeli będą one odpowiednio eksploatowane, czekają je nawet cztery życia- nowe, pogłębione, bieżnikowane oraz bieżnikowane pogłębione.Ich czas skutecznego użytkowania zależy od wielu czynników. Warto kontrolować zbieżność kół, jeżeli jest ona źle wyregulowana, może to doprowadzić do szybszego zużycia opony. Wycieki oleju czy też paliwa mogą je również trwale uszkodzić.

Jak odczytujemy rozmiar opon?

Rozmiar opony zazwyczaj jest opisany w formacie np. 285/70 R19.5. Wartość 285 jest parametrem obrazującym  szerokość minimalną podaną w mm. 70 z kolei to profil, a mianowicie stosunek procentowy wysokości boku opony do szerokości. Podaje się go w procentach. Ostatnia wartość, czyli R to nic innego jak konstrukcja radialna ogumienia.

Gdzie dokładnie możemy znaleźć takie parametry? Powinniśmy szukać na boku opony, jest to przeważnie duży nadruk obok którego możemy znaleźć inne dane od producenta.Jeżeli nie możemy ich dojrzeć, warto zapytać specjalistę o pomoc. Zły dobór opon może nieść za sobą nieciekawe konsekwencje. Hurtownia opon ciężarowych posiada szeroki wybór ogumienia i na pewno znajdziesz tam dokładnie te, których szukasz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *