Tona

Portal o transporcie, logistyce, przemyśle i budownictwie

ogrzewanie powierzchniowe na podczerwień
Dom i wnętrza

Ogrzewanie powierzchniowe na podczerwień

Ogrzewanie na podczerwień to niezwykle ciekawy temat, który budzi zainteresowanie wśród coraz większej grupy osób. Nic w tym dziwnego, bowiem ten sposób ogrzewania pomieszczeń jest nie tylko bardzo efektywny, ale przede wszystkim ekologiczny i stosunkowo tani. Bez wątpienia jest to bardzo wartościowa alternatywa dla klasycznych form ogrzewania pomieszczeń, która ma przed sobą bardzo ciekawe perspektywy rozwoju.

Zasada działania powierzchniowego ogrzewania na podczerwień

Powierzchniowe ogrzewanie na podczerwień działa w bardzo specyficzny sposób, zupełnie odmienny niż klasyczne, bardzo często stosowane rozwiązania grzewcze. Istotą działania ogrzewania na podczerwień jest przenoszenie przy wykorzystaniu elektromagnetycznych fal promieniowania. W przypadku ogrzewania na podczerwień wykorzystywane są liczne zjawiska fizyczne, a przede wszystkim zjawiska takie jak:

  • odbicie,
  • załamanie,
  • skupienie,
  • pochłanianie.

Dzięki zastosowaniu w ogrzewaniu na podczerwień tych zjawisk pozwala na efektywne ogrzanie pomieszczeń.

Gdzie najlepiej sprawdzi się powierzchniowe ogrzewanie na podczerwień?

W rzeczywistości powierzchniowe ogrzewanie na podczerwień ma niezwykle szerokie zastosowanie. Poza domami i mieszkaniami idealne w swoim zastosowaniu będzie również w:

  • pomieszczeniach biurowych,
  • urzędach,
  • sklepach,
  • placówkach oświatowych, takich jak żłobki, przedszkola, szkoły, uczelnie,
  • szklarniach,
  • szpitalach.

Skąd się biorą tak duże możliwości zastosowania ogrzewania na podczerwień? Tego rodzaju ogrzewanie elektryczne może być montowane dosłownie wszędzie, w zależności od potrzeb i upodobań osób które będą z niego korzystały. Możliwe jest to dzięki specyficznej budowie i zasadzie działania.

Dlaczego powierzchniowe ogrzewanie na podczerwień jest bardziej opłacalne niż tradycyjne rozwiązania?

W rzeczywistości różnic pomiędzy tradycyjnym ogrzewaniem, a tym działającym na podczerwień jest dość dużo. Główna i najważniejsza różnica dotyczy jedna sposobu przenoszenia oraz rozprowadzania ciepła po pomieszczeniach. Tradycyjny sposób ogrzewania wymaga zastosowania pieca oraz wybranego środka opałowego (węgla, drewna, oleju, gazu), co generuje nie tylko wyższe koszty niż w przypadku ogrzewania na podczerwień, ale również w procesie spalania tych środków wydzielane są do środowiska naturalnego szkodliwe substancje , które zanieczyszczają środowisko naturalne. Ogrzewanie na podczerwień jest szczególnie wartościowe dla osób szukających nie tylko skutecznego sposobu ogrzewania pomieszczeń, ale również przyjaznego środowisku naturalnemu.