Tona

Portal o transporcie, logistyce, przemyśle i budownictwie

Odzież robocza na wiosnę
Budownictwo

Odzież robocza na wiosnę – co wybrać dla pracowników?

Wiosna jest kapryśną porą roku, dlatego bardzo często pojawiają się wtedy problemy z doborem odpowiedniej odzieży roboczej przeznaczonej dla pracowników. Co warto wtedy wybrać? Na co zwrócić uwagę przy jej zamawianiu?

Kiedy trzeba zapewnić pracownikom odzież roboczą?

Pracodawca ma obowiązek zapewnienia pracownikom ubrania robocze wtedy, gdy ich własne ubrania prywatne mogą ulec uszkodzeniu lub zabrudzeniu podczas pracy. Dodatkowo powinien on zapewnić je wtedy, gdy pracownicy wystawieni są na niekorzystne warunki pogodowe, na przykład na chłód, jeżeli wykonują oni swoje obowiązki na zewnątrz.

Do kategorii jak odzież robocza zalicza się pełna paleta produktów, dlatego też duże znaczenie ma ich odpowiedni wybór. Są to między innymi różne kurtki, bluzy, koszulki, spodnie czy czapeczki.

Ubrania te zaliczane są do dwóch głównych kategorii – letniej i zimowej. Często zatem pojawia się problem z wyborem odpowiednich ubrań na pory przejściowe, czyli na wiosnę oraz na jesień. Co wybrać?

Wiosenna odzież robocza – jaka będzie najlepsza?

Najlepiej, aby pracodawca skonsultował się z pracownikami co do wyboru odpowiedniej odzieży roboczej na wiosnę. Pracownicy mogą wtedy powiedzieć, jakich ubrań potrzebują najbardziej i w jakich pracowałoby im się najwygodniej, gdy aura jest zmienna.

Najczęściej na wiosnę wybierana jest odzież robocza zarówno przeznaczona na zimę, jak i na lato. Zwykle są to nadal grubsze spodnie, ale za to cieńsza kurtka albo bluza, ponieważ stosowanie kurtki zimowej ze względu na wyższe temperatury nie jest już potrzebne. Dodatkowe ciepło może zapewnić wtedy odpowiednio dobrana odzież termalna, na przykład legginsy czy koszulki. 

Ubrania często noszone są również na cebulkę, co pozwala na ich zdejmowanie i zakładanie w zależności od aury. Wtedy noszone są koszulka, koszula flanelowa, bluza albo kurtka, a także spodnie i legginsy.

Wobec tego ubrania BHP na wiosnę mogą być komponowane na różne sposoby, aby zapewnić pracownikom maksymalny komfort podczas kapryśnej pogody, gdy pracują oni na zewnątrz.

Te wymagania spełnia także odzież robocza BHP marki Mark-Helper, która jest dostępna w wielu wariantach do wyboru. Ponadto producent może poddać ją personalizacji przez umieszczenie na niej logo firmy.

Gdzie kupić dobre ubrania robocze BHP?

Aktualnie w produkcji ubrań BHP specjalizuje się wiele firm. Ich asortyment można sprawdzić na stronach internetowych oraz w sklepach BHP specjalizujących się w sprzedaży różnych artykułów bezpieczeństwa i higieny pracy, w tym także odzieży.

Warto też wskazać, że odzież robocza może być również poddawana personalizacji, czyli mogą być umieszczane na niej nadruki. Najczęściej firmy decydują się na zamówienie odzieży roboczej ze swoim logo. W taki sposób może być też spersonalizowana odzież robocza BHP marki Mark-Helper. Do złożenia zamówienia potrzebny jest projekt graficzny nadruku.

Zamówienia na odzież roboczą, także wraz z personalizacją, mogą być składane również za pośrednictwem internetu, aby zakupić ją łatwo i szybko z dostawą pod wskazany podczas zakupów adres.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *