Tona

Portal o transporcie, logistyce, przemyśle i budownictwie

ogrodzenie
Dom i wnętrza

Montaż ogrodzenia panelowego – co warto o tym wiedzieć?

Ogrodzenie panelowe zyskuje na popularności ze względu na relatywnie niską cenę i prosty montaż. W tym tekście postaramy się przedstawić w jakiej sytuacji warto zastosować takie rozwiązanie, ile kosztuje montaż ogrodzenia panelowego oraz z czego wykonuje się takie ogrodzenie. Zapraszamy do lektury!

Z czym możemy kojarzyć panelowe ogrodzenia? Najczęściej z obiektami użyteczności publicznej lub przemysłowymi. Metalowe, uformowane i dość wytrzymałe pręty w postaci dużych paneli i słupki uzupełniające to widok spotykany w szkołach czy boiskach. Ostatnio możemy je spotkać też w prywatnym budownictwie.

Dlaczego montaż ogrodzenia panelowego to dobry pomysł?

Montaż ogrodzenia panelowego jest z jednej strony niedrogi, a z drugiej bardzo estetyczny. Z tego względu sprawdzi się lepiej niż tradycyjna, rozciągana siatka. Co więcej – panele są mocniejsze i wytrzymują dużo intensywniejszy nacisk na powierzchnię ze względu na trwały charakter części montażowych.

Prosta i modułowa konstrukcja sprawia również, że dużo szybciej je zamontujemy. To zaleta szczególnie dla osób, które samodzielnie chcą przeprowadzić całą procedurę stawiania takiego ogrodzenia.

W jakiej sytuacji warto sięgnąć po moduły? Gdy mamy do ogrodzenia dużą działkę, zależy nam na czasie, mamy zamiar samodzielnie montować ogrodzenie i chcemy zaoszczędzić. Modułowe ogrodzenie będzie też bardziej oryginalne niż tradycyjna siatka ogrodzeniowa.

Ile kosztuje montaż ogrodzenia panelowego?

Relatywnie niska cena za mocne i trwałe ogrodzenie? Z panelami ogrodzeniowymi to możliwe. W przypadku montażu takiego systemu ciężko określić jednak dokładną kwotę, gdyż wszystko zależy od wykonania paneli, liczby dodatkowych słupków, ukształtowania działki itp. Przyjmuje się, że średnia krajowa kwota za przygotowanie ogrodzenia panelowego oscyluje w graniach 40-50 złotych za metr.

Co to oznacza? Za ogrodzenie standardowej działki 1000 metrów kwadratowych (o wymiarach 20x50m) zapłacimy około 5000-7000 złotych. Nie jest to duża stawka za panele, które będą świetnie wyglądały i wytrzymają długie lata.

Z czego wykonuje się takie ogrodzenie?

Panele ogrodzeniowe przygotowywane są ze specjalnych, usztywnionych prętów stalowych. Te są wzmacniane i zabezpieczane antykorozyjnymi powłokami. W ten sposób mamy pewność, że płot panelowy wytrzyma długie lata i będziemy cieszyć się wyjątkowymi walorami estetycznymi. Dodatkowo panele utrzymują mocne, grube i odporne na warunki atmosferyczne słupy uzupełniające i narożne. Pamiętajmy, że zaletą paneli jest też fakt, że do ogrodzenia świetnie pasują różnego rodzaju bramy.