Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Meble drewniane – czy warto kupić?

27 stycznia 2020

Niegdyś były standardowym wyposażeniem każdego domu – dziś coraz rzadziej można je spotkać. Meble drewniane kojarzą się ze sporym wydatkiem. Cz warto zatem umeblować nimi mieszkanie?

1.Bezkonkurencyjna wytrzymałość

2.Uniwersalny styl

3.Meble z historią

4.Zdrowie

5.Ekologia i cena

Wykańczanie mieszkania to czas wielu ważnych decyzji. Jedną z nich jest wybór mebli, jakich będziemy używać przez długi czas. Czy będą wygodne, trwałe, czy utrzymają swój oryginalny kolor? Pytań nasuwa się wiele. My postaramy odpowiedzieć na jedno z nich. Czy warto kupić drewniane meble do domu. Otóż jak najbardziej! Na potwierdzenie mamy dla was pięć ważnych powodów.

Bezkonkurencyjna wytrzymałość

Choćby meble z okleiny do złudzenia przypominały najbardziej szlachetne gatunki drewna, ich wytrzymałość nie będzie nawet w połowie tak solidna, jak w przypadku oryginalnych, drewnianych mebli. Decydując się na tego typu meble należy mieć świadomość, że dokonujemy zakupu na lata. Lite drewno jest bardziej odporne na zarysowania, a masywna struktura lepiej znosi wszelkie ciężary.

Uniwersalny styl

Rustykalne wnętrze, a może modernistyczny minimalizm? Bez względu na styl urządzania mieszkania, meble drewniane znajdą w nim swoje miejsce. Bez trudu skomponujemy wnętrze, gdzie w harmonii mogą funkcjonować koło siebie drewno oraz metal lub kamień. Wybierając meble możemy dostosować liczbę zdobień i elementów dekoracyjnych, dopasowując je do całej aranżacji wnętrza. Materiał ten sprawdzi się zarówno w urbanistycznym stylu, jak i naturalnym.

Meble z historią

Długowieczność mebli drewnianych niesie za sobą szereg innych cech. Jedną z nich jest przechowywanie w sobie historii. Każde wyszczerbienie, każda niemożliwa do zmycia plama będzie pamiątką po wielu wydarzeniach, jakie przez lata towarzyszyły domu i jego mieszkańcom. Również samo drewno mówi o sobie wiele. Pęknięcie, słoje, wszystkie te niepowtarzalne cechy sprawiają, że każdy mebel wykonany z drewna jest unikatowy.

Zdrowie

W przeciwieństwie do tworzyw sztucznych, drewno ma wiele właściwości, wpływających na nasze samopoczucie na co dzień. Jedną z takich cech jest chociażby zdolność do regulowania wilgotności powietrza. Tylko drewno potrafi wchłonąć nadmiar wilgoci w pomieszczeniu, sprawiając tym samym, że mieszkańcom oddycha się lepiej. Z kolei kiedy zimą jest sucho i duszno, wilgoć jest „zwracana” przez drewno do otoczenia.

Ekologia i cena

Wyprodukowanie mebli drewnianych jest najbardziej ekologiczne. Nie potrzebne są sztuczne tworzywa, wystarczy obrobić naturalny surowiec. Co więcej, lasy odrastają, dlatego nie eksploatujemy zasobów Ziemi. Na koniec warto rozwiać też mity o bardzo wysokich cenach mebli drewnianych. Są gatunki, jak np. sosna, które są konkurencyjne dla mebli ze sklejki.

Redakcja Tona.pl

Jesteśmy zespołem specjalistów do sprawy budowlanych i przemysłowych. W naszych artykułach znajdziesz wiele informacji na temat budownictwa, aranżacji wnętrz, transportu i technicznych aspektów pracy. Sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak się pozbyć muszek owocówek?
Domowe sposoby na wypadanie włosów
Domowe sposoby na wybielenie zębów

Jesteś zainteresowany reklamą?