Tona

Portal o transporcie, logistyce, przemyśle i budownictwie

kable solarne
Dom i wnętrza

Kable solarne. Dlaczego warto wybrać Bitnera?

Z przyjemnością obserwujemy, że na przestrzeni ostatnich lat wszelkiej maści systemy solarne zyskały bardzo na popularności. Nie powinno to dziwić, bowiem dzięki ich zastosowaniu możliwe jest znaczne ograniczenie kosztów ponoszonych za energię elektryczną przy jednoczesnym pozyskiwaniu jej z ekologicznego i odnawialnego źródła. Niemniej jednak, aby system taki działał w sposób wydajny i efektywny, niezbędne jest nie tylko zadbanie o najwyższej klasy panele solarne, ale także – a może przede wszystkim – o niezawodne okablowanie.

Jeżeli poszukują Państwo kabli solarnych, które sprawdzałyby się wręcz doskonale niezależnie od panujących na zewnątrz warunków atmosferycznych a także były niepodatne na uszkodzenia mechaniczne czy też czynniki zewnętrzne, jak najbardziej warto sięgnąć po wyroby firmy Bitner. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim są to produkty, które powstają z dokładnie przetestowanych oraz opatrzonych wszelkimi wymaganymi przepisami obowiązującego prawa certyfikatami. Są one także bardzo wytrzymałe, bowiem mogą pracować z maksymalną mocą w temperaturach otoczenia wahających się od minus piętnastu do nawet pięćdziesięciu stopni Celsjusza, co w przypadku tanich zamienników sprowadzanych z Chin jest niemożliwe do osiągnięcia. Zaimplementowana izolacja nie tylko zapewnia wystarczającą elastyczność znacznie upraszczającą montaż oraz ewentualne serwisowanie, ale także zabezpiecza wnętrze kabla solarnego przed uszkodzeniami, które mogłyby w rezultacie doprowadzić do poważnej awarii całego systemu, czego bez cienia wątpliwości pragnęlibyśmy uniknąć.

Kable solarne oferowane przez firmę Bitner to nie tylko pełna odporność na działanie promieni UV oraz na długotrwałą ekspozycję na wszelkiej maści oleje, ale także nierozprzestrzenianie płomienia na pojedynczym kablu. Ostatni z aspektów jest ściśle powiązany z wykonaniem okablowania będącego bohaterem dzisiejszego wpisu z materiałów bezhalogenowych, a więc takich, które nie emitują nadmiernych ilości gryzącego ciemnego dymu w przypadku zaprószenia ognia. Jest to niezwykle istotne, bowiem pozwala to na łatwiejsze zidentyfikowanie źródła problemu, awaryjne wyłączenie systemu, a następnie przystąpienie do akcji gaśniczej bądź ewakuacyjnej. 

Pomimo wysokiego zaawansowania technologicznego oraz zastosowania w procesie produkcyjnym wyłącznie materiałów z najwyższej półki (takich jak chociażby wytrzymałe żyły miedziane), wyroby firmy Bitner cechują się ponadprzeciętnie korzystnym stosunkiem jakości do ceny, a więc nawet jeżeli planujemy połączenie ze sobą kilkunastu paneli solarnych, możemy mieć przekonanie graniczące z pewnością, że zakup okablowania nie wydrenuje nadmiernie naszego portfela. Wyrób renomowanej marki to także gwarancja znacznej żywotności – jeżeli tylko zadbamy o odpowiednią konserwację i użytkowanie kabli solarnych, bez wątpienia będą one nam służyły przez wiele kolejnych lat bez konieczności wymiany na nowe, co pozwoli nam na poczynienie dodatkowych oszczędności w perspektywie długoterminowej.