Tona

Portal o transporcie, logistyce, przemyśle i budownictwie

Dom i wnętrza

Jakie wzory płytek kuchennych sprawdzą się w małym wnętrzu?

Mała kuchnia to niestety wielkie potrzeby, które wielu osobom mogą spędzić sen z powiek. Jak bowiem zaprojektować przestrzeń, aby była nie tylko estetyczna, ale przede wszystkim funkcjonalna? I to w najdrobniejszych, z pozoru błahych szczegółach, jak choćby wybór płytek do kuchni? Wystarczy udać się do sklepu, aby zobaczyć skalę tego problemu. Ogrom możliwości objawiający się niezliczoną ilością wzorów, rozmiarów czy kolorów może stanowić nie lada kłopot. Przedstawiamy zatem krótki poradnik, który pomoże suchą stopą przebrnąć przez „kafelkowy świat” i być może dla wielu osób okaże się cenną skarbnicą informacji.

Jasne i błyszczące płytki do kuchni – must have w małych pomieszczeniach

Aranżacja małej kuchni jest nie lada wyzwaniem. Dużym, ale nie niemożliwym do wykonania. Aby uprościć sobie wybór płytek kuchennych, warto postawić na sprawdzone rozwiązania. A są nimi jasne i błyszczące powierzchnie, które wyróżniają się jedną, ale jakże cenną umiejętnością – potrafią optycznie powiększyć i rozświetlić przestrzeń. A w małych aranżacjach właśnie o to chodzi. Pomimo swojej uniwersalnej, stonowanej kolorystyki, mogą stanowić dominujący akcent we wnętrzu (doskonale sprawdzą się wzory strukturalne) lub przeciwnie, stać się punktem wyjścia dla stworzenia kompleksowej aranżacji. Świetną ofertę znajdziesz na https://www.carrea.pl/sklep/kuchnia/plytki-do-kuchni.

Płytki 3D – modne i uniwersalne

Jakie jeszcze płytki do kuchni o ograniczonym metrażu są polecane przez architektów i projektantów wnętrz? Kolejną odsłonę stanowią kafelki 3D, które swoją przestrzenną i trójwymiarową strukturą optycznie powiększą przestrzeń, dodatkowo zdobiąc ją modnym akcentem.

Duży rozmiar do małego wnętrza? To musi się udać!

Nie wiedzieć czemu, wśród wielu osób pokutuje pogląd, że małe przestrzenie wykluczają wykorzystanie dużych wzorów! Tymczasem jak się okazuje, bardzo lubią swoje towarzystwo! Zwłaszcza wtedy, gdy posiadają możliwie jak najmniej widoczne fugi. Jasne płytki do kuchni, z połyskiem lub imitujące kamienne wzory – aranżacja z ich udziałem będzie sprawdzonym sposobem na wnętrzarski sukces!

A może marokański deseń?

Wzór marokańskiej koniczyny wkradł się do polskich domów z impetem, szybko zjednując szerokie grono zadowolonych odbiorców. Gości nie tylko na dywanach, poduszkach czy zasłonach, ale również płytkach kuchennych. Kolorowe, mozaikowe i skutecznie przełamujące biel mebli – doskonale sprawdzą się w małych przestrzeniach. Pod warunkiem, że towarzyszyć im będzie umiar. Zamiast obkładania dużych połaci ściennych, o wiele lepszym rozwiązaniem będzie udekorowanie wybranego fragmentu ściany, np. nad blatem roboczym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *