Tona

Portal o transporcie, logistyce, przemyśle i budownictwie

idealne meble do kuchni
Dom i wnętrza

Czym charakteryzują się idealne meble do kuchni?

Kuchnia to jedno z kluczowych miejsc w domu. Spędza się w niej każdego dnia kilka godzin na przygotowywaniu posiłków, a często także ich spożywaniu. Z tego powodu warto zadbać, by meble kuchenne stały na najwyższym poziomie. Na co zwrócić uwagę planując wyposażenie swojej kuchni? Podpowiadamy, jak najlepiej umeblować to pomieszczenie.

Kuchnia – ośrodek życia rodzinnego

W czasie projektowania domów często kuchnię traktuje się nieco po macoszemu. Ważniejszy wydaje się salon, taras, korytarze czy nawet sypialnia. W praktyce okazuje się, że dużą część dnia domownicy spędzają właśnie w kuchni. Zrobienie sobie śniadania, wykonanie obiadu, przekąski, ugotowanie wody na herbatę… Ze względu na tak dużą ilość godzin spędzanych w tym pomieszczeniu, warto zadbać, by było ono przyjazne dla domowników. Jakie zatem szafki kupić do kuchni, by każdy mógł z niej korzystać w optymalnych warunkach?

Wszechstronne meble do kuchni

Szafki i wyposażenie kuchenne powinno być wszechstronne. Co to znaczy?

  • Funkcjonalne. W kuchni głównie sporządza się posiłki, a umeblowanie pomieszczenia powinno w tym pomagać. Łatwy dostęp do garnków, sprzętu AGD oraz przyborów kuchennych to podstawa.

  • Minimalizm. W czasie pracy łatwo o zabrudzenia. Z tego powodu szafki kuchenne powinno się łatwo czyścić. Wszelkie skomplikowane ozdoby będą tylko budzić irytację w czasie każdego sprzątania.

  • Estetyka. W kuchni przebywa się przez dużą część dnia, więc warto zadbać o jej odpowiedni wygląd.

  • Wytrzymałość i żywotność. Duże obciążenie garnkami i sprzętem AGD wymaga od mebli kuchennych trwałości. Duża ilość pary wodnej w powietrzu czy wysoka temperatura w czasie gotowania (szczególnie latem) to bardzo trudny egzamin. Zdać go mogą jedynie szafki wykonane z wysokiej jakości materiałów o dokładnym, starannym wykończeniu. Źle oklejone fronty szybko zaczną puchnąć od wilgoci, natomiast zbyt płytka warstwa lakieru zedrze się przy pierwszym, przypadkowym uderzeniu.

Jak jednak znaleźć szafki kuchenne, które spełnią wszystkie, mogłoby się zdawać, wykluczające się cechy?

Meble kuchenne Akord: elegancja i funkcjonalność

Przykładem doskonałego rozwiązania do kuchni są szafki kuchenne Akord. Ich prosta budowa ułatwia utrzymywanie ich w nieskazitelnym porządku, a jednocześnie prezentuje się bardzo dobrze w każdej kuchni. Jednak ich największą zaletą jest wysoka funkcjonalność. Nowoczesne rozwiązania, trwałe prowadnice oraz wykorzystanie wysokiej jakości materiałów do produkcji sprawia, że kuchnia z meblami Akord sprawdzi się w każdym domu. I to na długie lata.