Strona główna
Budownictwo
Tutaj jesteś

Akcesoria do maszyn budowlanych

15 lutego 2019 Akcesoria do maszyn budowlanych

Koparki to zdecydowanie obowiązkowy sprzęt na każdej budowie. Zwłaszcza minikoparki są wyjątkowo uniwersalne, a dzięki możliwości montażu specjalistycznego sprzętu można nimi wykonać szereg czynności nie tylko budowlanych, ale także elektroinstalacyjnych czy tez wodno-kanalizacyjnych. Akcesoria montowane na wysięgniku gwarantują bezpieczeństwo pracy oraz pozwalają na ograniczenie hałasu, na jaki narażony jest operator maszyny. Jakie zatem są przykładowe akcesoria do maszyn budowlanych i co umożliwiają?

Noże i kleszcze wyburzeniowe

Noże i kleszcze wyburzenioweKleszcze wyburzeniowe stosowane są do rozbiórki uzbrojonych konstrukcji betonowych. Dobrej jakości noże, w których zastosowano najnowsze technologie powodzeniem tną nawet mocno zabezpieczone konstrukcje. Charakteryzują się bardzo dużą siłą ściskającą, która umożliwia bezproblemowe cięcie stali zbrojeniowej. Dobre kleszcze są w stanie przeciąć materiał w przeciągu jednego cyklu roboczego. Nadają się szczególnie od dużych koparek stosowanych na większych budowach i rozbiórkach.

Chwytaki do drewna

Są to chwytaki przeznaczone specjalnie do przenoszenia drewnianych bali. Wyprofilowane tak, aby w sposób bezpieczny efektywnie przenieść kłodę z miejsca w miejsce, zabezpieczone są często wspornikami. Wsporniki mają za zadanie chronić siłownik hydrauliczny odpowiadający za zamykanie i otwieranie kleszczy.

Zagęszczarki hydrauliczne

Zagęszczarka hydrauliczna służy do ogólnego zagęszczania gruntów różnego rodzaju, również w trudno dostępnych miejscach, takich jak rowy czy innego rodzaju wykopy. Może być wykorzystana także do wbijania i wyciągania pali. Zagęszczarka proponowana przez firmę Atlas Copco jest dodatkowo praktycznie bezobsługowa w kwestii eksploatacji dzięki systemowi PermanentLube, który odpowiada za ciągłe olejenie powierzchni. Dodatkowo zapobiega przeciążeniom dzięki sterowaniu ciśnieniem i przepływem oleju.

Młot udarowy

Młot udarowy to doskonałe narzędzie do rozbijania twardych skał i gleby. Montowany do koparki pozwala na dokładne rozbicie gruntu nawet w bardzo trudno dostępnych miejscach. Może być stosowany do rozbijania nawierzchni drogowej, stosuje się wtedy tak zwaną końcówkę rydlową. Do rozbijania gruntu używa się grota – ubijaka.

Świder glebowy

Świder glebowyŚwidry, zwane inaczej wiertnicami, są rewelacyjnym rozwiązaniem we wszelkiego rodzaju pracach ogrodowych. Minikoparki z zamontowanym świdrem doskonale sprawdzą się nawet w użytku domowym, pozwalając na sprawne wywiercenie otworów pod drzewa. Urządzenie umożliwia zagłębienie się w glebę poniżej poziomu zamarzania. Świder ślimakowy wwierca się w ziemię, zbierając nierzadko duże ilości ciężkiego i wilgotnego gruntu.

Wybierając narzędzia montowane do większego urządzenia budowlanego należy przede wszystkim zwrócić uwagę na potrzebne parametry – zależnie od zastosowania może to być siła ścisku, moc, ale także i maksymalny hałas. Konieczne jest dopasowanie narzędzia do konkretnego modelu koparki. Warto wybrać zaufaną firmę aby mieć pewność, że zakupiony sprzęt jest bezpieczny oraz zostały zastosowane najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne.

Jak zrobić daszek nad drzwiami?

Redakcja Tona.pl

Jesteśmy zespołem specjalistów do sprawy budowlanych i przemysłowych. W naszych artykułach znajdziesz wiele informacji na temat budownictwa, aranżacji wnętrz, transportu i technicznych aspektów pracy. Sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Kiedy zaczyna się sezon grzewczy?
Jak urządzić małe mieszkanie do 30 m2?
Co robić gdy kaloryfer nie grzeje a jest odpowietrzony?

Jesteś zainteresowany reklamą?