Tona

Portal o transporcie, logistyce, przemyśle i budownictwie

Budownictwo

Agregaty do tynkowania – zainwestuj w profesjonalny sprzęt!

Twoja firma zajmuje się tynkowaniem i nie dysponuje jeszcze agregatem tynkarskim? Warto zaopatrzyć się w tego typu sprzęt, ponieważ razem z nim prace tynkarskie przebiegają jeszcze efektywniej. Co można zyskać na zakupieniu agregatu tynkarskiego? Jak wybrać odpowiedni sprzęt tego typu?

Dlaczego warto zainwestować w agregat tynkarski?

Agregaty tynkarskie to urządzenia, za pomocą których można prowadzić tynkowanie maszynowe. Tynkowanie tego typu odbywa się znacznie szybciej i jest dokładniejsze w porównaniu do tynkowania ręcznego.

Obecnie tynkowanie maszynowe prowadzone jest w przypadku wielu inwestycji, w tym tych mieszkalnych, komercyjnych, użyteczności publicznej czy infrastrukturalnych, co powoduje, że ma ono bardzo szerokie zastosowanie.

Agregaty tynkarskie są zatem przyszłościowym zakupem dla każdej firmy działającej w branży budowlanej i wykończeniowej. Za ich pomocą można efektywniej prowadzić prace tynkarskie także w przypadku szeroko zakrojonych inwestycji.

Zakupienie takiego sprzętu daje zatem dużą przewagę nad konkurencją, która z niego nie korzysta i otwiera szerokie możliwości w rozwoju biznesu.

Do jakich prac można wykorzystać agregat tynkarski?

Agregaty tynkarskie najczęściej wykorzystuje się do tynkowania. Współpracują one z różnymi typami tynków, w tym z popularnymi tynkami gipsowymi oraz cementowo-wapiennymi.

Ponadto agregaty wielu marek, na przykład agregaty tynkarskie firmy Małek, mogą być wykorzystane do prowadzenia prac w szerszym zakresie. Przykładowo za ich pomocą można nakładać szpachle, zaprawy, wylewki, kleje, gładzie, masy bitumiczne i poliuretanowe.

Dostępne są też agregaty tynkarskie, które umożliwiają nakładanie mas gotowych, które nie wymagają mieszania z wodą.

To powoduje, że agregat tynkarski w firmie może posłużyć do prowadzenia wielu różnych prac, nie tylko w trakcie zleceń obejmujących tynkowanie, ale również inne roboty na placu budowy.

Jak wybrać odpowiedni agregat tynkarski?

Przy doborze sprzętu jak agregat tynkarski duże znaczenie ma jego moc, zastosowanie oraz funkcje. Warto więc wybrać sprzęt dający szerokie możliwości wykorzystania podczas prac, by dzięki temu można było wykorzystać go na wiele sposobów.

Warto też zwrócić uwagę na wyposażenie dodatkowe oraz na części zamienne oferowane do agregatów. W przypadku dużych inwestycji bardzo pomocny może być agregat współpracujący z silomatem, który pozwala na doprowadzanie materiałów bezpośrednio do agregatu z silosu.

Agregat tynkarski – polski czy zagraniczny?

Na polskim rynku dostępne są zarówno agregaty rodzimej produkcji, jak i urządzenia zagranicznych marek. Na co warto się zdecydować? 

Warto przede wszystkim sprawdzić ofertę polskich producentów, na przykład agregaty tynkarskie firmy Małek. Zakupienie agregatu rodzimej produkcji ma wiele zalet, między innymi są to przystępna cena, ułatwienie kwestii serwisowania sprzętu, a także łatwa dostępność części zamiennych oraz akcesoriów.

Ile kosztują agregaty tynkarskie?

Koszty związane z agregatem tynkarskim wynoszą od około 20 tysięcy złotych do około 35 tysięcy złotych w zależności od wybranego sprzętu. 

Więcej informacji związanych z kosztami agregatów tynkarskich można uzyskać bezpośrednio na stronach internetowych ich producentów, gdzie dostępne są cenniki sprzętu oraz wyposażenia dodatkowego.

Zamówienia na agregaty mogą być składane również za pośrednictwem internetu. Taką ofertę ma dla swoich klientów firma Małek, która sprzedaje agregaty oraz części i akcesoria z dostawą bezpośrednio pod wskazany adres w całym kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *