Tona

Portal o transporcie, logistyce, przemyśle i budownictwie

Dom i wnętrza

Czy warto oddawać meble do tapicera?

Coraz więcej osób zastanawia się nad tym, czy warto przywracać do życia stare i mocno zużyte meble. W tym przypadku bardzo często swoje kroki kierują do tapicera. Naturalną koleją rzeczy jest fakt, że prędzej czy później meble tapicerowane tracą swój estetyczny wygląd, a niekiedy nawet wyglądają wręcz strasznie. Jednak zniszczenie to jeszcze nie powód do wyrzucenia ich na śmieci – dobry tapicer będzie potrafił nadać im drugie życie. Najlepiej w odnowie sprawdzą się sofy, kanapy, łóżka, krzesła z oparciami, fotele, zestawy wypoczynkowe, biurowe krzesła czy elementy wyposażenia obiektów usługowych.

Tapicerowanie mebli – na czym to polega?

Tapicerowanie mebli to wbrew pozorom nie jest proces skomplikowany, wymaga jednak nieco wiedzy i doświadczenia od osoby się tym zajmującej. Tapicerowanie opiera się na zdjęciu starej tapicerki i ewentualnym uzupełnieniu wypełnienia (tylko w przypadku gdy jest taka potrzeba). Co ważne, tapicerowanie to nie tylko sposób na odnowę mebla, ale również ma zmianę jego stylistyki.

Cennik usług

Precyzyjne określenie ceny usług tapicerskich nie jest proste, bowiem każdy zakład ustala indywidualnie własne stawki. Dodatkowo wysokość opłaty za tapicerowanie ustalana jest indywidualnie, w zależności od stopnia skomplikowania usługi. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o poddaniu mebla tapicerowaniu warto zadbać o wycenę usługi – tu warto pamiętać o tym, że ważne jest by koszt renowacji nie przekraczał kosztu zakupu nowego mebla.

domowepiekno.pl